jooksja logo

tennis logo

Eesti Tennis 100 film ja raamat

Eesti Tennise Liit, tenniseklubid ja tennisega seotud organisatsioonid tähistasid 2013. aastal Eesti tennise 100. sünnipäeva. 100 aasta juubelit tähistatati põhjusel, et 1913. aasta augustis peeti Tallinnas esimest korda valdavalt eesti rahvusest mängijate osavõtul tenniseturniir, mis ongi ajaloolise daatumi aluseks.

Et jäädvustada Eesti tennise 100-aastast ajalugu, andsime välja ajalooraamatu ja filmi „Eesti Tennis 100“ (koostöös Estfilmi ja ETL-iga).

EESTI TENNIS 100 FILM

“Eesti Tennis 100″ on 52-minutiline dokumentaalfilm, mis annab ülevaate Eesti tennise ajaloost, pajatab olulisi ja huvitavaid fakte ning näitab ajaloolisi hetki, mis on jäädvustatud vanadele filmilintidele. Filmis on nii intervjuusid endiste ja tänaste tennisekuulsustega kui lavastuslikke episoode, mis iseloomustavad vanu aegu.

Filmi ajaloolist osa ilmestavad fotod ja arhiivikaadrid. Illustreerimaks meenutusi ajaloost, lavastame mõned olulisemad ja humoorikamad episoodid erinevatest ajastutest.

Eesti tennise ajaloo, hetkeseisu (klubid, mängukohad, noored tennisistid) ja tuleviku üle (uued mängukohad, tenniseakadeemia) arutavad Alfred Keerd, Velve Tamm, Käbi Laretei, Andres Võsand, Kaia Kanepi, Urmas Sõõrumaa jt.

Tahame, et Eesti tenniseajalugu saaks väärikalt jäädvustatud. Tahame, et kunagised tennisekuulsused saaksid avaldada oma mõtteid Eesti tennise kohta.

Filmi tootis Estfilm Productions, režissöör on Peeter Simm, peaprodutsent Karmo Kaasik, stsenarist ja ekspert tennise ajaloo osas on Jaak Ulman ning operaator Arvo Vilu.

Filmi tutvustus: https://vimeo.com/67387345

Poelettidele DVD ei jõua, küll aga on filmi näidatud ETV ekraanil.

EESTI TENNIS 100 RAAMAT

See 642-leheküljeline värvitrükis on väärtuslik lugemisvara, mis annab põhjaliku ülevaate ajaloost etappide kaupa. Samuti on seal infot ja fotosid Eesti meistritest ja teistest tippmängijatest.

Ülevaade antakse kõigist ajalooperioodidest, tennise seisust ja tähtsamatest sündmustest sel perioodil. Selle kõrvale on toodud ka isikulugusid neist mängijatest, treeneritest ja tennisetegelastest, kes eelkõige antud ajajärguga on seotud. Raamatus antakse ka geograafiline ülevaade tennisest – erinevate tennisekeskuste ajalugu ja areng.

Raamatu valmimisel on läbi töötatud palju hinnalisi arhiivimaterjale.

Raamatule teevad kaastööd paljud Eesti tuntud tennisistid ning lugusid kirjutavad ajakirjanikest oma ala spetsialistid (Ants Põldoja, Jaak Ulman, Jaan Jürine, Maarja Värv jt). Raamatut kirjastab Best Press.

Raamatu hind on 29 eurot.

HOOANDJA AKTSIOON FILMI JA RAAMATU TOETUSEKS

Juuni – august 2013 korraldasime ühisrahastusplatvormil Hooandja aktsiooni “Eesti Tennis 100″ filmi ja raamatu toetuseks.
Tänu headele toetajatele kogusime kokku 5265 eurot, millest põhiosa kasutame filmi lavastuslike võtete tootmiseks.
Meie toetajad:
Enn Ellandi, Kadri Kütt, Alvar Kasera, Tiina Sammelselg, Margus Jänese, Kaie Juurma, Henrik Kotkas, Piia Tamm, Arvo Kask, Tiiu Vallner, Tiiu Märtson, Marika Heinpalu-Kuum ja Leev Kuum, Helen Holter-Mahlapuu, Arvo Pattak, Rein Lüüs, Aavo Isak, Hanno Varblane, Leelo Rivis, Ago Soomre, Edward Laane, Mihkel Nurm, Alar Viimsalu, Aleksander Pajuri, Sulev Vare, Rein Must, Kristel Leet, Andrei Dvorjaninov, Kristel Meos, Siiri Kerge, Alex Raadik, Alo Kullamaa, Kristel Jänese, Laura Rahe, Urmas Ustav, Liisa Liivik, Marika Maidla, Alvar Kaur, Brit-Carmen Norlan, Tarmo Thomson, Karl Kiur Saar, Raimond Parko, Madis Nurm, Enn Kuus, Markko Sojonen, Anu Ansip, Henri-Rene Kuningas, Erki Jaanson, Jaanika Suluste, Raivo Aavisto, Gert Vilms, Katrin Liivamägi, Heleken Lubi, Valdo Kütt, Kadri Saar, Sulev Saareväli, Allar Hint, Marko Kalle, Arno Mägi, Peeter Kodar, Jelena ja Villem Lapimaa, Margus Metsanurm, Tiit Nuudi, Rein Iila, Karin Eek, Ivar Kiigemägi, Lauri Loodsalu, Donatas Narmont, Veiko Krünberg, Riho Pihlapuu ja Vesiroos OÜ, Happiness OÜ, Elva Tenniseklubi, Türi Tenniseklubi, MTÜ Spordiklubi TC 2000, Tenniseklubi XO.